Info om dagens SMS-kampanje
Har du fått SMS?
MDG har i dag sendt ut SMS til ca. 200 000 velgere rundt om i landet. Vi ønsker å nå ut til velgere som vi normalt ikke når ut til. Vi sender SMS fordi målingene viser at det er svært jevnt og at hver stemme teller. Et MDG over sperregrensen kan være avgjørende for å redde rødgrønt flertall og hindre at Sylvi Listhaug og Frp får makt.
Les mer: 5 grunner til å stemme MDG
Hvorfor deg?
Hvis du har mottatt SMS fra oss så er det fordi du er i alderen 18-39 og fordi du har et telefonnummer som er registrert i en av følgende byer: Oslo, Bergen, Trondheim, Stavanger, Asker, Bærum, eller Kristiansand. I sjeldne tilfeller kan du ha et nummer som er registrert på et annet navn.
Hvordan har dere fått nummeret mitt?
MDG har ikke hatt befatning med ditt nummer eller andre personalia. Vi har ingen data lagret om deg. Utsendelsen er gjort for MDG av Prognosesenteret AS som benytter offentlige registre via Selekt Markedsdata AS. MDG har altså ikke hatt tilgang til listen det er blitt sendt SMS til. SMS fra partier er politisk informasjon, ikke reklame som omfattes av forbudet i markedsføringsloven. Flere partier, inkludert MDG, har sendt ut slike SMS før. Les mer hos Forbrukertilsynet.
Jeg ønsker å klage
Vi har forståelse for at ikke alle ønsker å motta SMS fra oss. Du kan slette meldingen og selvfølgelig stemme på det partiet du vil. Du kan også reservere deg mot å stå på listene til Selekt Markedsdata. Se punkt under.
Jeg vil reservere meg
Send en e-post til liste-leverandør kildeservice@selekt.no - det er viktig at du oppgir fullt navn og telefonnummer slik at de får registrert reservasjonen din korrekt.
Jeg har flere spørsmål og ønsker å kontakte MDG
Kontakt oss gjerne via
E-post: mdg@mdg.no
Telefon: 23 69 94 11
Søk i hele vårt program her!